Tajemnice miasta Pila.

Tu mogą spotykać się mieszkańcy Pily

Moderatoren: Katti, Addy

Tajemnice miasta Pila.

Beitragvon Gast » 28.11.2004, 17:54

Czy istnieja ciekawostki zwiazane z tak pieknym miastem?
Pila teraz moim zdaniem nie wyglada tak ciekawie jak na tych fotografiach.Jestem mieszkancem Pily i interesuje mnie pila, ale z poczatku wieku. Dlaczego nie ma w Pile starego rynku?
Dlaczego zostala tak mocno zniszczona podczas wojny. nie wiele zostalo do czasow obecnych. To co zostalo, kryje w sobie jakis urok. Ale nikt nie dba o to aby przekazac historie miasta ta, o ktorej nie da sie przeczytac w zadnej ksiazce. Poznawanie jej tajemnic jest pasjonujace, ale ile jest prawdy w tym co ludzie mowia?
Jesli jest ktos kto zna tajemnice miasta prosze o kontakt.
Gast

Beitragvon JA » 16.12.2004, 19:42

pila zostala zniszczona bo niemcy chcieli cos ukryc! moze podziemia ktore sie znajduja pod dzisiejszym lotniskiem?
JA

Beitragvon pureBDA » 16.12.2004, 19:47

Tez Mieszkam w pile cholernie mnie interesuja tajamnice tego miasta, a szczegolnie tajemnice lotniska moze na tym forum uda nam sie czegos dowiedziec od niemcow na ten tajemniczy temat
pureBDA

Beitragvon Gast » 23.12.2004, 16:51

pila to bardzo ciekawe miasto pod wzgledem historii piszcie co wiecie ciekawego...
Gast

Beitragvon krispi » 05.02.2005, 01:14

no nie nalezy zapominac ze sporo do zniszczen przylozyli sie Rosjanie i fakt ze do 1956 roku granica zachodnia ne byla uznan, wiec nie wiadomo bylo co z tym terenem jeszcze moze byc
krispi

Beitragvon JOHANN » 21.11.2006, 10:56

Witam !

Szukam pamiatek sportowych zwiazanych ze sportem niemieckim do 1945 na terenie Pily i innych miast Polski , tzn: odznaki , foto , dokumenty .
Wszelki kontakt to e-mail johann.ksg@arcor.de lub tel. 0049 209 9718177

Pzdr
Johann
Schöne Grüsse aus Gelsenkirchen
Johann
JOHANN

Zurück zu Polski